NEON (1)

Uwielbiam neony. Takie stare, z PRL-u. Chociaż nie mam też nic przeciwko staromodnym współczesnym neonom (jak „coffeeheaven”). Ale tych klasycznych nic nie pokona. W Warszawie neonów jest po dziś dzień całkiem sporo, ale niektóre zostały niestety bezmyślnie zniszczone. Swego czasu głośno było o pani Ilonie Karwińskiej, która ocaliła kilka warszawskich neonów, w tym kultową siatkarkę z Pl. Konstytucji. O jej działaniach można poczytać w książce „Polski neon. Warszawa”, zresztą bardzo sympatycznej. Z mnóstwem zdjęć najpopularniejszych warszawskich neonów: neon

Przyjeżdżając do Białegostoku zaczęłam zwracać większą uwagę na stare neony w mieście. Na szczęście nie wszystkie odeszły w niepamięć. Co prawda część z nich nie świeci się, ale chociaż nikt ich nie usunął. Z widzenia kojarzę jeszcze sporo neonów, które obfotografuję. Na chwilę obecną wyszukałam w moich zbiorach te oto zdjęcia.

Sklep Ciżemka:

Sklep Czternastka:

Polski Związek Motorowy:

Niezastąpiony PSS ;) Wciąż rośnie w siłę ;)))

Reklamy

2 uwagi do wpisu “NEON (1)

  1. Brakuje tylko neonu z Centralu. Bardzo oldschoolowy i „animowany”. Mój ulubiony białostocki neon.
    Pozdrawiam serdecznie

  2. Wiem, wiem:) To też mój ulubiony neon, ale póki co nie mam dobrego zdjęcia. Jadę do Białegostoku w ten weekend i zamierzam właśnie fotografować stare neony:) Central, Domus, Ratuszowy, neony z Mickiewicza itd. Także będzie pewnie notka NEON (2).

    Pozdrawiam:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s